Tygodniowy przegląd piwnych wiadomości. 30 sierpnia - 5 września 2017


Zapraszam na przegląd piwnych ciekawostek, które pojawiły się w zagranicznych mediach w ostatnim tygodniu.


Amerykańscy konsumenci cenią niezależność?

"Business Insider" pisze, że dla 45% amerykańskich konsumentów niezależność browaru nie ma znaczenia przy wyborze piwa. Dobrą informacją jest to, że dla większości jest to jednak ważna cecha.

Trochę inaczej jest w przypadku kupienia małego browaru przez giganta. 41% ludzi uznało, że nie zmienia to jakości piwa. A 11% wierzy, że może nawet tę jakość poprawić.

Nowe badanie trochę osłabia to, którego wyniki były opublikowane w czerwcu. Zgodnie z nimi niezależność miałaby się opłacać, bo zdecydowana większość konsumentów rozpoznaje słowo "niezależny".

Uniósł 29 kufli

Trenował na siłowni trzy-cztery razy w tygodniu i udało mu się pobić rekord świata. Niemiec Oliver Strumpfel przeniósł 29 kufli z piwem na odległość 40 metrów podczas festiwalu w Abensbergu. Całość ważyła prawie 70 kg. Rekordzista próbował przenieść 31 kufli, ale jeden z nich pod koniec spadł, a w innym ubyło ponad 10% piwa.Piwo dla papieża

Browar Budziejowicki Budvar warzy piwo specjalnie dla papieża Franciszka. Delegacja z Czeskich Budziejowic spotka się z Franciszkiem podczas audiencji generalnej 13 grudnia i wręczy mu 122 butelki. We wtorek piwo pobłogosławił biskup Vlastimil Kročil.

Buty odporne na piwo

Oktoberfest już niedługo, a z tej okazji Adidas wypuszcza na rynek specjalne buty, które mają być odporne na piwo i wymioty. Kolorystyka butów nawiązuje do tradycyjnych bawarskich skórzanych spodenek. Para kosztuje 160 funtów. W gratisie jest kufel.Ruchoma etykieta

Snoqualmie Brewery and Taproom na etykiecie jednego ze swoich piw - Sno Falls APA - korzysta z rzeczywistości rozszerzonej. "Ożywioną" etykietę można obejrzeć przy użyciu darmowej aplikacji Layar.Gdzie jeszcze warto zajrzeć?

Komentarze

Prześlij komentarz