Tygodniowy przegląd piwnych wiadomości. 13-19 września 2017


Zapraszam na przegląd piwnych ciekawostek, które pojawiły się w zagranicznych mediach w ostatnim tygodniu.

Rozpoczął się Oktoberfest

Potrwa do 3 października. I chyba nie ma sensu pisać na ten temat coś więcej ;)

Sixpoint będzie sprzedawał przez aplikację 

Sixpoint Brewery nie chce, żeby przy okazji premier piw warzonych w mniejszych ilościach przed browarem ustawiały się kolejki. Dlatego wprowadza nową metodę - piwa będzie można teraz kupować przez aplikację. Browar nie wyjaśnia dokładnie, jaki będzie mechanizm działania tej aplikacji, ale z obrazków, które pokazał, wynika, że klienci będą widzieli, ile puszek jeszcze pozostało do kupienia.

 

Aplikacja będzie pierwszy raz zastosowana pod koniec września. Do sprzedaży trafią wtedy Lil’ Raspy Raspberry Berliner Weisse i Toppen-ish IPA. Kupione puszki trzeba będzie osobiście odebrać z browaru.

Gordon Ramsay reklamuje piwo

Słynny szef kuchni pojawił się w reklamie koreańskiego piwa Cass. Okazuje się, że czasem coś mu jednak smakuje. Oceny na RateBeerze sugerują jednak, że nie może to być szczery zachwyt ;) Oriental Brewery, który produkuje Cass, należy do AB InBev.

 

Lagery wywodzą się z Ameryki Południowej?

W Chile znaleziono 1000-letnie fragmenty ceramiki, z badania których wynika, że to mogły w nich powstawać lagery. OK, używają nazwy "lagery", ale w rzeczywistości chodzi o napoje podobne do dzisiejszej chichy czy mudai. Naukowcy znaleźli na ceramice ślady Saccharomyces eubayanus. - To najstarsze archeologiczne dowody używania Saccharomyces eubayanus do produkcji alkoholu - twierdzi archeolog dr Alberto Perez.


Gdzie jeszcze warto zajrzeć?

Komentarze