Przegląd piwnych wiadomości. 20 września - 3 października 2017Zapraszam na przegląd piwnych ciekawostek, które pojawiły się w zagranicznych mediach w ostatnich dwóch tygodniach.


AB InBev kupił mikrobrowar

Gigant tym razem poszerzył swoje portfolio o australijski browar 4 Pines. Za ile? Nie wiadomo. Negocjacje trwały ponad 12 miesięcy.

Dzięki sprzedaży 4 Pines ma się powiększyć, ale podobno pracy nie straci żaden ze 150 dotychczasowych pracowników browaru.

Jakiś czas temu AB InBev zapowiedział, że nie będzie już kupował więcej browarów. Widocznie zapowiedź nie dotyczyła tych, w sprawie których już toczą się negocjacje :) Czyli pewnie możemy się jeszcze spodziewać kolejnych wieści o zakupach giganta.

Goose Island ma nowego prezesa

Skoro już mowa o browarach należących do AB InBev, to nowym prezesem Goose Island został Todd Ahsmann, a dotychczasowy prezes Ken Stout będzie prezesem Goose Island Insternational.

Piwo w locie

O ile wiem, to pierwsza tego typu akcja na świecie. Już w czwartek, 5 października, pasażerowie lotu JetBlue z Nowego Jorku do Denver będą mogli wypić deskę piw Samuel Adams z założycielem tegoż browaru Jimem Kochem.

Lot będzie trwał cztery godziny, a piwo (za darmo) zostanie podane godzinę po starcie. Wszyscy pasażerowie dostaną też prezenty od browaru i linii Jet Blue.

Odwołany festiwal w Malezji

Władze Malezji odwołały popularny piwny festiwal w Kuala Lumpur, który miał się odbyć w październiku. Islamska partia PAS uznała, że zmieniłby on miasto w azjatycką stolicę rozpusty.

Na Better Beer Festival miało się pojawić 250 piw z 43 browarów z całego świata. Przewidywano, że impreza przyciągnie ok. 6 tys. ludzi.

Powstało piwo dla kobiet przechodzących menopauzę

Prace nad tym piwem z Portsmouth Brewery trwały sześć lat. Większość z nich zajęło jednak przekonywanie, że warto je uwarzyć, a nie samo opracowywanie receptury. Libeeration zadebiutuje w czwartek i ma pomóc kobietom poradzić sobie z niektórymi objawami menopauzy takimi jak bezsenność, uderzenia gorąca czy wahania nastrojów. Zawiera zioła, m.in. serdecznik, melisę, rumianek i pokrzywę.

Dunkin' Donuts ma swoje piwo

I... niespodzianka? To piwo dyniowe. Dokładnie Dunkin' Punkin Brown Ale uwarzone przez Catawba Brewing. Inspirowane pumpkin spice latte. Jeżeli bardzo chcecie go spróbować, musisie niestety wybrać się do Karoliny Północnej.


Piwo uszczęśliwia

Banał? Otóż nie do końca. Nie chodzi wcale o to, że piwo zawiera alkohol, przez który ludzie stają się szczęśliwsi. Chodzi o to, że słód jęczmienny zawiera hordeninę, która - podobnie jak dopamian - stymuluje układ nagrody w mózgu.

Wyniki badań niemieckich naukowców opublikowane są w "Scientific Reports".

Gdzie jeszcze warto zajrzeć?

Komentarze