Przegląd piwnych wiadomości. 4-17 października 2017


Zapraszam na przegląd piwnych ciekawostek, które pojawiły się w zagranicznych mediach w ostatnich dwóch tygodniach.


Zbiórka na zakup AB InBev

Nowy wymiar wojny z gigantem. Brewers Association ogłosiło, że zbiera pieniądze na wykupienie AB InBev. Wartość firmy jest szacowana na 213 mld dolarów i właśnie tyle chce uzbierać Brewers Association. Oczywiście nie jest to zbiórka na serio tylko kampania, która ma zwrócić uwagę na to, że AB InBev wykupuje coraz to nowe browary rzemieślnicze.

Jeżeli macie ochotę przyłączyć się do akcji, możecie to zrobić na tej stronie. Nie trzeba wpłacać pieniędzy ani podawać żadnych danych, to tylko zabawa ;)

Stone charytatywnie

Amerykańskie browary pomagały już po huraganach, dostarczając potrzebującym puszkowaną wodę. Stone zamierza pomóc ofiarom pożarów w Kalifornii, przekazując im część dochodów ze sprzedaży piwa przez Stone Distrubuting Co. w październiku. Stone szacuje, że będzie to ponad 50 tys. dolarów.

Coca-Cola Amatil kupuje browar

Kolejny browar rzemieślniczy sprzedany, chociaż tym razem akurat nie firmie, która jest kojarzona z piwem. Spółka Coca-Cola Amatil, czyli największy producent napojów bezalkoholowych w Australii i Oceanii, kupiła Feral Brewing z Perth.

Seksizm w piwie

W mediach społecznościowych wybuchły dwie afery związane z seksistowskimi opakowaniami piw. W pierwszym przypadku chodzi o Irishtown Brewing i ich piwa Dublin Blonde i Dublin Red. Mniejsza o obrazki. Oburzenie wywołało dwuznaczne hasło "Dublin Blonde goes down easy".


W drugim przypadku chodzi o bardzo niewybredną nazwę i grafikę na etykiecie - Deep Throat z włoskiego browaru Deep Beer. Browar się dodatkowo trochę pogrzebał, twierdząc, że etykieta jest... satyrą. Na co?Gdzie jeszcze warto zajrzeć?
Komentarze