Przegląd piwnych wiadomości. 18-31 października 2017


Zapraszam na przegląd piwnych ciekawostek, które pojawiły się w zagranicznych mediach w ostatnich dwóch tygodniach.

W Wielkiej Brytanii działają ponad 2 tys. browarów

W 2016 r. otworzyło się ponad 300 browarów - jak podaje UHY Hacker Young, na koniec roku było ich w sumie 1994. W tym roku, po raz pierwszy od lat 30. XX w., liczba browarów w Wielkiej Brytanii przekroczyła 2 tys. 

Piwo nie na rowerze

W ubiegłym roku 6 tys. mieszkańców Amsterdamu podpisało petycję ws. zakazania kontrowersyjnych piwnych rowerów. Chodzi o takie coś:W tym tygodniu te dziwne pojazdy znikną z ulic miasta. Mieszkańcy Amsterdamu skarżyli się na pijanych turystów, którzy m.in. krzyczeli i załatwiali się w miejscach publicznych.

Piwo pomaga mówić w obcym języku

Po jednym (jednym!) piwie człowiek lepiej posługuje się językiem obcym. Taki jest wynik badań naukowców z uniwersytetów w Liverpoolu i Maastricht, którzy sprawdzili swoją teorię na 50 Niemcach, od niedawna mieszkających w Holandii. Okazało się, że ci, którzy przed rozmową dostali trochę alkoholu, zaczęli lepiej wymawiać słowa. 

Piwne "Stranger Things" 

Na premierę drugiego sezonu "Stranger Things" czekało mnóstwo ludzi, więc nic dziwnego, że pojawiły się piwa nawiązujące do tego serialu.Big Boss Brewing przygotował cztery piwa inspirowane "Stranger Things": 11 - belgijski blond z Eggo i syropem klonowym, Chief Hopper - NEIPA z kawą i donutami, Winona "Rye"der - żytnie pale ale i Demogorgon - imperialny stout.


Chief Hopper jest też piwem Short's Brewing Company. Dla odmiany - w stylu DIPA. 

Komentarze