Premiera Grand Championa 2017. Nowa Anglia z Browaru Zamkowego Cieszyn


Oto Grand Champion 2017. Nowa Anglia z Cieszyna, uwarzona w Browarze Zamkowym Cieszyn, zadebiutowała w środę w Sketch w Teatrze Wielkim. To odtworzone na dużą skalę piwo Dawida Bobryka, które wygrało Konkurs Piw Domowych organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.

Nie piłam zwycięskiego piwa domowego, więc nie mogę ocenić, na ile to z Cieszyna jest podobne do oryginału. Mogę za to ocenić samą Nową Anglię z Cieszyna. Jak sugeruje nazwa, ma to być piwo w stylu NEIPA. Czy jest? No, nie za bardzo. W aromacie jest trochę owoców, ale nie aż tyle, ile powinno być w NEIPA. Jest też trochę karmelu... Jako AIPA nie odstawałoby specjalnie od innych dostępnych na szeroką skalę polskich AIPA. Gdyby tylko dochmielić trochę na goryczkę.
Przy czym i tak mam wrażenie, że tegoroczny Grand Champion PSPD jest bardziej udany od poprzedniego. Pamiętacie? Lateksowa truskawkowa pszenica. Tegoroczne nie jest takie złe. Da się wypić.

Na zdjęciach z uroczystej premiery - oprócz Dawida Bobryka oraz przedstawicieli PSPD i Browaru Zamkowego - zobaczycie m.in. Chmielenie, Polskie Minibrowary, Browar Kopyra, Multitap Crawl, Jabeerwocky, Jarecki Gotuje i Kororowe Szyszki.

Są też Browar Palatum i Kilka Słów O Piwie, z którymi już niedługo będę rywalizować w zawodach kulinarnych w ramach 2 Urodziny! Gotujemy i pomagamy!. Przypominam, że kolację, z której dochód trafi na cel charytatywny, możecie licytować pod tym linkiem.
Komentarze