Premiera trzech piw z Browaru Palatum


Wiele razy obiecywałam sobie, że wpadnę na premierę piwa do Klubokawiarni KEN54, ale nigdy jakoś nie było mi po drodze. Czego się jednak nie robi dla nowości z Browaru Palatum ;) Tym razem na kranach były aż trzy, a do tego Maximus, którego wcześniej nie miałam okazji spróbować, bo nie było mnie na Beer Geek Madness.Americanus to lekki pils nachmielony po amerykańsku, ale nie przesadnie. Przyjemny lagerek, wypiłam do zapiekanki ;)


Amicus Tropicus to delikatnie kwaśna, bardzo pijalna wariacja na temat znanego już Amicusa - z wyczuwalną marakują i pochodzącymi z chmielu El Dorado ananasami i mango.


Galaxia - Midwest IPA - ma świetną, dość wysoką goryczkę, jest owocowa, ale ogólnie rzecz biorąc aromatycznie to nie moja bajka. Nawet spytałam, czy nie ma tam przypadkiem jakiegoś Mosaica ;) No ale to już kwestia preferencji.


Z kolei Maximus, czyli piwo uwarzone na BGM, to chyba jedna z najlepszych rzeczy dotychczas wypuszczonych przez Palatum. Niesamowicie owocowa IPA z mango i marakują, zaskakująca rozgrzewającym dodatkiem chili. Właśnie ten dodatek jest w tym najfajniejszy - jest go na tyle dużo, że jest wyraźnie obecny, ale na tyle mało, że piwo nie jest ekstremalne. Jeżeli gdzieś się na to natkniecie, bierzcie bez zastanowienia.


Komentarze