Piąte urodziny Chmielarni na Twardej


W sobotę w Warszawie mieliśmy piwną klęskę urodzaju ;) Nie dość, że odbywał się I Festiwal Piwowarów Domowych, to jeszcze urodziny obchodziły Stacja Grochów i Chmielarnia Multitap.Ten ostatni lokal istnieje już pięć lat. Ech, pamiętam otwarcie i pierwsze dni Chmielarni. Tę niepewność, tych barmanów, tych zagubionych wędkarzy, szukających królewskiego... Tę niedziałającą toaletę... ;) Dzisiaj to już lokal z tradycjami. Ma nawet maskotkę - i nie chodzi mi o Kubę (na zdjęciu z kawałkiem sera od Serów Rzemieślniczych), tylko o tygrysa Andrzeja, który spogląda z góry na bar.


Z okazji urodzin pojawiło się kilka limitowanych trunków nawiązujących do podawanej w Chmielarni kuchni tajsko-nepalskiej. Wszystkich rzeczy wciągniętych na krany z okazji urodzin nie spróbowałam, bo nie dałam rady.


Była ciekawostka od Cydru Pełnia, czyli Banana Split - bananowy milkshake cydrowy. Słodki, gęsty, z ogromną ilością pieczonych bananów. Była lekko pikantna sesyjna IPA Vindaloo z Browaru Palatum, która tylko troszkę rozgrzewała gardło.


Był wreszcie bardzo orzeźwiający Wniosek Obiadowy z Browaru Zakładowego, czyli doskonale znany już Wniosek Urlopowy z miętą, bazylią i większą ilością mango. Wszystkiego najlepszego!

Komentarze