Debiut browaru Funky Fluid w Jabeerwocky


Poznajcie te twarze? Do tej pory były kojarzone głównie z browarem Langier Beer i sklepem Czarodziejka Gorzałka. Teraz połączyły siły i stworzyły nowy kontrakt - Funky Fluid. Browar zadebiutował w piątek w Jabeerwocky trzema piwami. I był to bardzo dobry debiut.Niskoalkoholowa NE IPA Half Time (1,8 %) była moim zdaniem najsłabszym elementem. Przypominała napój słodowy z dużą ilością soku z marakui. Brakowało mi w niej choćby szczątkowej goryczki. Wiem, że Michał Langier potrafi lepiej 😉


Za to Everyday Hazy APA była zupełnie na poziomie, do którego przyzwyczaił nas już Langier Beer 😉 Soczysta, z owocami tropikalnymi w aromacie.


Najlepsza wydała mi się west coast IPA Gonna Be Late, chociaż po west coastach spodziewam się solidnej goryczki, a tu była ona raczej niska. Z kolei następnego dnia w Craft Beer Muranów smakowała już inaczej (i to nie tylko moje zdanie) - miała sporą goryczkę. To by oznaczało, że beczki mocno się różnią między sobą.Co dalej z Langier Beer? Główni zainteresowani mówią, że obie marki będą cały czas funkcjonować - Langier Beer wypuścił na rynek sporo dobrze przyjętych piw i nie chcą tego dorobku zaprzepaścić.


Komentarze

Prześlij komentarz